Golf Club Stará Boleslav, Borek 83, 277 14 Borek

Top
Golf Stará Boleslav / Turnaje  / Prázdninové golfové radovánky v GCSB
Prázdninové golfové radovánky v GCSB 2020
9 Čvc

Prázdninové golfové radovánky v GCSB

Letos jsme si pro vás na golfovém hřišti ve Staré Boleslavi připravili opět řadu výjimečných turnajů pro ty, jimž jde spíše o zábavu a dobrý pocit ze hry než o cizelování hendikepu.

CENA PREZIDENTA GCSB

Sobota 18. července

První z řady letních klubových turnajů je ekletik. V tomto 3kolovém turnaji odehrajete celkem 27 jamek, přičemž do celkového výsledku se počítá pouze nejlepší výsledek na každé z devíti jamek. Buďte si jistí, že výsledná skórkarta vaše oko potěší.

VÝSLEDKY TURNAJE

TEXAS SCRAMBLE

Sobota 25. července

Ve druhém turnaji upustíme od individuálních ambicí a zaměříme se na týmy. Princip hry je takový, že všichni hráči v týmu zahrají drive z odpaliště, vyberou si delší nebo výhodnější z nich, a z tohoto místa zase všichni zahrají druhé rány. Opět vyberou nejlepší míč a celý proces se opakuje až do dosažení jamky. Tým zapisuje na jednotlivých jamkách výsledný počet ran. Hraje se na 9 jamek, týmy tvoří 4 hráči (při malé účasti 3 nebo 2 hráči) v přihlášených sestavách nebo sestavené před startem z přihlášených hráčů.

Vítězem se stane tým s nejnižším počtem ran po odečtení hracího hcp týmu = 1/10 součtu přesných hcp všech členů týmu.

VÝSLEDKY TURNAJE

VELKÁ CENA BORKU

Neděle 2. srpna

Ale nejen legrací živ je správný golfista. Občas je třeba také seriózně přistoupit ke hře. Zvlášť, když se nehraje o nic menšího než o pohár starosty obce. A nebude to vůbec snadné, protože pohár si odnese jen hráč s nejnižším počtem ran bez vyrovnání. 

Ovšem i hráči s vyšším hendikepem si přijdou na své. Vítězství v každé kategorii získá ten, který bude mít nejméně ran po odečtení HCP.

Tento turnaj je určen výhradně pro členy klubu.

VÝSLEDKY TURNAJE

PRAPORKOVÁ SOUTĚŽ

Sobota 15. srpna

Další z turnajů je skutečně netradiční a na velkém počtu hřišť si jej rozhodně nezahrajete. Podstatným číslem, okolo něhož se celá hra točí, je par hřiště. Pro mnohé z nás tak nedosažitelný cíl. Ale nebojte, k němu je připočten ještě váš hrací hendikep a výsledná suma je počet ran, které dostanete na startu přiděleny. A nejen to, dostanete ještě i praporek se svým jménem. Ten si s sebou ponesete až do chvíle, kdy se váš míček zastaví po poslední z přidělených ran. Tam svůj praporek zapíchnete (pokud je v jamce, tak na dalším odpališti) a už jen sledujete, kdo svůj praporek odnesl nejdál.

PŘIHLÁSIT SE NA PRAPORKOVOU

MARATON DVOJIC

Sobota 22. srpna

Tato turnajová novinka letošní sezóny nahradila původní hru dvěma míči. Na Maratonu dvojic si každý může ověřit svou výdrž, oddanost golfu a týmového ducha. Turnaj se odehraje na čtyři devítky na rány.

Hráčské páry nejdříve absolvují devět jamek Fourballu:
Každý hraje svým míčem, dvojici se počítá na každé jamce výsledek lepšího hráče.

Následuje Greensome:
Oba hráči hrají z odpaliště, vyberou lepší drive a následně se v ranách střídají až do posledního úderu do jamky.

Třetí devítka bude ve formátu Foursome:
Jeden hráč drivuje na lichých a druhý na sudých jamkách, přičemž v ranách se vždy střídají až do posledního úderu do jamky.

Celý turnaj pak završí čtvrtá devítka hraná jako klasický Texas Scramble:
Hráči v týmu zahrají drive z odpaliště, vyberou si delší nebo výhodnější z nich, a z tohoto místa zase všichni zahrají druhé rány. Opět vyberou nejlepší míč a celý proces se opakuje až do dosažení jamky.

PŘIHLÁSIT SE NA MARATON DVOJIC

Věříme, že vás naše letošní nabídka zábavných turnajů na léto potěšila a moc se těšíme na vaši účast.

Upozornění

Turnaje jsou určeny především, ale nejen pro členy klubu. Při dostatečné kapacitě jsou volná místa dána k dispozici i přespolním. O aktuálním stavu obsazenosti se neváhejte informovat u našich milých recepčních.