Golf Club Stará Boleslav, Borek 83, 277 14 Borek

Top
Golf Stará Boleslav / MGCSB Rány  / O mistru GCSB 2021 na rány mezi muži rozhodl až rozstřel
Mistrovství GCSB ve hře na rány 2021, foto: Jan Bělohubý
29 Zář

O mistru GCSB 2021 na rány mezi muži rozhodl až rozstřel

To mezi ženami byl souboj o mistryni méně dramatický. Každopádně, v obou kategoriích vyhráli papírově nejsilnější favorité – Michaela Fabiánková (HCP +2,6) a Tomáš Fiala (HCP 0), který pro sebe rozhodl v rozstřelu. Žádný rekord nepadl. Ale postupně…

Jan Bělohubý

V obvyklém termínu, stejně jako v řadě českých a moravských klubů, se třetí zářijový víkend uskutečnilo dvoudenní mistrovství GC Stará Boleslav. Na tradičně skvěle připraveném hřišti pod patronací hlavního greenkeepera Tomáše Mottla, jehož tým pro mistrovství připravil greeny do rychlosti dle stimpmetru 9 stop. Zřejmě i díky letošnímu létu, které bylo bez tropických veder a současně poskytlo dostatek srážek, bylo hřiště nejzelenější za poledních několik sezón. Kromě mne (Jan Bělohubý) v roli hlavního rozhodčího působil jako druhý rozhodčí Filip Bis, což přispělo k přehlednosti v pomoci hráčům hrát podle pravidel. Filip připravil hřiště i PIN pozice vrtání jamek. Zachovali jsme i tradici posunutých odpališť v neděli, která tu má minulost již hodně přes deset let.

Není lepší na jamce č. 9 při tragédii na green patovat?

Do turnaje nastoupila zhruba padesátka hráček a hráčů od plusových HCP až po děti, začátečníky či vysoké hendikepy. Příjemné zastoupení měla i kategorie žen, které tvořilo třetinu startovního pole – a to 18 hráček (mužů dokončilo 31). Opět velmi potrápila ostrovní 9/18, kdy dokonce jedna hráčka nastřílela skoro deset míčků do vody, což ovšem brala s pokorou a nehroutila se. Ode mne dostala radu, aby zvážila i jiné možnosti postupu, než drop do DROP ZONE. DZ je variantní a jen pro žlutou vodu, není povinná! Vždy můžeme dropovat žlutou od vlajky přes místo, kde míč naposledy překročil hranici trestného území, libovolně dozadu. Tedy např. na rovné místo vpravo DZ, nebo třeba například zpět na 50 m, protože mnohým se tato rána hraje lépe, než čip nedejbože lob z nerovné a přikloněné DZ. Zde se hráčka sama rozhodla co dál, a následně dle rady vzala do ruky patr a z DZ na pět patů po cestičce dokončila spokojeně, úsměvem a bez nervů jamku. Vy, kteří si tolik nevěříte, zkuste si to při cvičném kole na 9. jamce někdy sami jen s patrem, možná budete překvapeni a ušetříte i pár balónků. Ale byly jamky vysloveně lehké. Třeba na jamce č. 8/17 tři papírově nejlepší hráči dle hendikepu zvládli ve trojici výsledek MINUS 4 (tedy dvě birdie a jeden eagle)! To byl ostatně jediný eagle za dva dny (Fiala).

Výsledky

Při odevzdávání skorekaret vznikla situace, která potřebuje osvětlit. Není možné, zdůrazňuji není povolené odevzdat skorekartu a až POTOM řešit se soutěžním výborem či rozhodčími špatně napsanou číslovku nebo postup při hraní dvěma míči či nějaký pravidlový dotaz. Recepce nechodí (!) aktivně za hráči na terase ptát se, jestli je číslovka 6 nebo 5. Prostě pokud odevzdáte kartu do rukou recepce, nelze už tam dělat žádné zásahy. Je za to diskvalifikace.
Při vlastním předávání cen prezident klubu Vladimír Bouček poděkoval i sponzorům, kteří poskytli hodnotné ceny, a to především Tomáši a Štěpánce Čížkovým za poukazy pro nákup v jejich golfshopu GolfArts.cz (golfart.cz), a nově i Aleně Staré za dort, kteří přebrali Tomáš Fiala spolu s Vojtou Hodinářem (viz foto) za nejnižší výsledek. Poděkoval i recepčním (Mirce a Katce), oběma rozhodčím (Bělohubý a Bis), greenkeeprům a vlastně celému startovnímu poli za příjemný klubový víkend a hodnotný boj o mistry klubu.

  Muži 1.kolo 2.kolo celkem
T1 Tomáš Fiala* 71/29 69/31 140
T1 Vojtěch Hodinář 72/31 68/35 140
3 Vojtěch Vejlupek 70/35 73/32 143
4 Josef Weigl 72/30 75/27 147
5 Otakar Korbička 74/35 75/34 149
  Ženy      
1 Michaela Fabiánková 71/27 71/27 142
2 Štěpánka Dušková 71/29 75/25 146
3 Štěpánka Mrůzková 77/32 75/31 152
4 Štěpánka Čížková 78/36 88/28 166
5 Petra Poncarová 85/32 82/39 167

* Na první jamce rozehrávky zvítězil Tomáš Fiala

Kompletní výsledky