Golf Club Stará Boleslav, Borek 83, 277 14 Borek

Top
Golf Stará Boleslav / MGCSB Rány  / Mistryně a mistr GCSB ve hře na rány 2020 vstoupili do síně slávy
Mistrovství GCSB ve hře na rány 2020
25 Zář

Mistryně a mistr GCSB ve hře na rány 2020 vstoupili do síně slávy

Každoroční mistrovství klubu Stará Boleslav ve hře na rány je, stejně jako pro většinu českých klubů v tomto termínu, nejprestižnějším turnajem sezóny. Kvalifikační kolo vypsané na neděli o týden dříve nakonec nebylo potřeba a na start se postavilo 38 mužů po boku 12 žen, a to v úctyhodném věkovém rozpětí od 11letých až po hráče 80+.

Hřiště nebylo v nejlepším stavu kvůli již delší dobu opravovaným sprinklerům závlah, nicméně tým greenkeeperů pod vedením Tomáše Motýla předvedl vynikající práce a navíc na holinách, které byly na nízko střižených plochách, byla povolena beztrestná úleva s možností free dropu na nejbližším místě. Co ale na hřišti bylo ve stavu pochvaly, byla jamkoviště. Greenkeepři s hlavním rozhodčím vrtali citlivě a bez jakýchkoli zákeřností, a to i nedělní „těžší“ PINy. Rychlost byla zvýšena na zhruba 9 stop. Pochvala staroboleslavským greenům přišla i z dalšího respektovaného zdroje. Česká profesionální hvězda Filip Mrůzek, zde coby kedík své manželky Štěpánky Mrůzkové (dříve Čížkové) uvedl, že zdejší jamkoviště předčí mnohé greeny na jiných, i uznávaných hřištích. Dvoudenní turnaj se odehrál bez roušek, s patřičnými odstupy, za dodržení hygienických podmínek, scorezónou z okénka a s patřičnými odstupy i při vyhlášení výsledků.

Tým greenkeperů předvedl vynikající práce

V mužské kategorii si pohár mistra klubu odnáší Tomáš Fiala se skrečovým HCP 0. Když se podrobně podíváme na jeho skórkartu, nemůžeme se vůbec divit, respektive se můžeme divit až až: za oba dva dny 8 birdies a 2 eagles, no není to nádhera? Tomáš, který byl papírovým favoritem s nejnižším hendikepem, zahrál první sobotní kolo za pro něj rozhodně neuspokojivých 74 ran. V neděli tak nastupoval se ztrátou 7 ran za po prvním kole vedoucím Josefem Weiglem (-1) a nejspíš jen zázrak mohl způsobit, že by Tomáš vyhrál. A ten se v nedělním kole opravdu stal. První devítku v neděli zvládl na -4 a v druhé do poslední jamky taktéž -4. Minus 8 zde ještě nikdy nikdo nezahrál! Na poslední 18. jamce byl po drivu v nepříjemné pozici a věděl, že má před druhým náskok pět ran… Titul už měl tedy v kapse a logicky se rozhodl i z pod stromů zkusit green. To by mohlo v případě birdie znamenat i magických 59 (!). Bohužel se nepovedlo, ale i poslední jamka s double bogey a celkovým výsledkem kola 62 znamenala krom titulu vyrovnání absolutního rekordu hřiště -6, který Tomáš Fiala drží společně s Míšou Fabiánkovou. Letošní titul je již Tomášův třetí (2020, 2017 a 2012) a právem jsou tedy s Míšou oba v síni slávy tohoto turnaje. Na druhém místě se umístil Pepa Weigl (67/72 ran), na třetím pak David Kváča (69/75 ran).

Mistr klubu Tomáš Fiala (74/62 ran), 2. Pepa Weigl (67/72 ran), 3. David Kváča (69/75 ran)

Ženám opět kralovala Michaela Fabiánková (HCP + 2,3), která v sobotu odešla z poslední jamky se 70 a v neděli 67 ranami. Ve srovnání s Tomášem se na její skórkartě zaskvělo o něco méně jamek hraných pod par, avšak celkový výkon měla natolik stabilní, že na vítěze mužské kategorie ztratila pouhopouhou jednu ránu. Druhé místo mezi dámami si odnesla Štěpánka Mrůzková (73/67 ran) a na třetím místě skončila Anežka Čížková (78/77 ran).

Mistryně klubu Michaela Fabiánková (70/67 ran), 2. Štěpánka Mrůzková (73/67 ran), 3. Anežka Čížková (78/77 ran)

Zvláštní cenu prezidenta klubu Vladimíra Boučka získala i nejmladší soutěžící, jedenáctiletá Anna Čásenská, která navíc výborným nedělním výkonem snížila svůj HCP ze 49,9 na 46,8. Protože v ceně byla i zmrzlina dle vlastního výběru, odměna pro Annu byla jistě pěkně sladká.

Na závěr prezident klubu Vladimír Bouček poděkoval nejen hráčům, ale i greenkeeprům, recepci či hlavnímu rozhodčím Janu Bělohubému. A samozřejmě i sponzoru – firmě GolfArts.cz manželů Čížkových za příjemné ceny včetně voucherů k nákupu golfového vybavení v jejich holešovické prodejně či přímo online na GolfArts.cz.

Autor textu i fotografií: Jan Bělohubý