Golf Club Stará Boleslav, Borek 83, 277 14 Borek

Top
Golf Stará Boleslav / Turnaje  / Pohár starosty obce Borek třímá po rekordním výkonu poprvé v rukou žena
Velká cena Borku 2020
2 Srp

Pohár starosty obce Borek třímá po rekordním výkonu poprvé v rukou žena

První srpnová neděle roku 2020 se zapíše do kroniky obce Borek i Golf Clubu Stará Boleslav výrazným, nicméně tentokrát jemnějším písmem.

V pořadí třetím letošním podnikem ze série letních klubových turnajů GCSB byla Velká cena Borku. A jelikož se nehraje o nic menšího než pohár starosty obce Borek, nemůže se jednat o žádnou taškařici. Hlavní cenu si odnese pouze ten hráč, kterému na projití 18 jamek bude stačit nejméně ran. Žádné vyrovnání, čistý golf.

Při letošní Velké ceně Borku se na plné čáře ukázalo, jak ošemetné je v češtině běžné generalizování v mužském rodě. Pohár si totiž z rukou starosty Obce Borek, pana Vratislava Ryka, neodnáší hráč, ale hráčka, Míša Fabiánková, která svým výsledkem 62 (-6) porazila kompletní zbytek startovního pole a po dlouhých šesti letech tak o dvě rány vylepšila vlastní rekord hřiště v ženské kategorii. Druhé místo obsadil taktéž po skvělém výkonu Josef Weigl. Také on po osmi letech o jednu ránu snížil rekord hřiště mezi muži, a to na novou hodnotu 64 ran (-4). Vítězství v dalších kategoriích patří Petru Hruškovi, respektive Květoslavě Hruškové.