Golf Club Stará Boleslav, Borek 83, 277 14 Borek

Top
Golf Stará Boleslav / Oznámení  / Rok 2020 byl v GCSB přes všechny potíže úspěšný
Šťastný nový rok 2021
22 Pro

Rok 2020 byl v GCSB přes všechny potíže úspěšný

Vstup do letošní golfové sezóny nebyl vůbec snadný a zbytek roku byl spíše jako jízda na horské dráze než procházka po zelených ferjvejích. Ale nakonec jsme vše zvládli, a to i díky vám a vaší podpoře. Pojďme se společně podívat, co vše se na našem hřišti v roce 2020 událo.

Březen za kamna vlezem a přečkáme lockdown

Ačkoliv se běžně golfová sezóna rozjíždí již s prvními teplejšími březnovými dny, letos tomu bylo kvůli celorepublikovému lockdownu zcela jinak. Brány našeho hřiště jsme mohli pro nedočkavce znovu otevřít až ve druhém aprílovém týdnu, a to ještě s výraznými omezeními. Hráči si museli na nové podmínky hry zvykat stejně jako my na preventivní režim odbavení a provozu klubovny. Avšak všechny obtíže jsme společně překonali a po květnovém rozvolnění jsme si mohli hřiště ve Staré Boleslavi opět naplno užívat.

Zahajovací GREENSOME 2020
Květen již jedeme naplno

V květnu se tedy mohl uskutečnit tradiční Zahajovací Greensome bez větších omezení a hráči si tak užili turnaj jak se patří, a to včetně jarního nestálého počasí – v sobotu déšť, v neděli jako vymalováno. K dispozici měli také znovu otevřenou letní zahrádku u naší klubovny, a tak se dobrá nálada rychle šířila.

Máj byl také ve znamení startu přihlášek na Mistrovství GCSB ve hře na jamky. Na zbrusu nových webových stránkách našeho klubu, jejichž spuštění bylo naplánováno právě na květen, jsme pro vás připravili také samostatné sekce věnované právě mistrovství GCSB, a to včetně síně slávy a fotografické galerie.

Mistrovství GCSB ve hře na jamky 2020
Léto ve znamení soutěží i zábavných turnajů

V červnu jsme mohli na našem hřišti pozorovat ty nejlepší hráče v jamkové hře z celé České republiky, a to na již třináctém ročníku prestižního Poháru mistrů klubů. I k tomuto turnaji jsme na našem webu připravili samostatnou stránku s přehledem vítězů všech ročníků a detailními informacemi.

Naši senioři se v červnu pustili do boje na Mistrovství České republiky seniorů v Austerlitzu. Začátkem července se naopak ti nejmladší naši členové utkali v Regionální Tour a naše družstva ukázala týmového ducha v bojích o titul v lize. Významné místo v seriózních turnajích GCSB hraje taktéž Velká cena Borku. V hlavní kategorii tohoto turnaje vítězí hráč / hráčka s dosaženým nejnižším výsledkem ve hře na rány brutto a získává na následující rok do symbolického držení putovní Pohár starosty obce Borek. Letos získal tento turnaj na vážnosti o to více, když se jeho vítězkou stala Míša Fabiánková s novým regordem hřiště 62 (-6)! Ke konci prázdnin jsme mohli opět sledovat bitvy našich seniorů, tentokrát v podobě družstev, která se utkala na Mistrovství ČR seniorských družstev na hřišti Greensgate Dýšina.

Aby si na své přišli také milovníci oddechovějších variant golfových soutěží, připravili jsme letos také řadu netradičně tradičních turnajů v sérii letních golfových radovánek v GCSB. Zahrát jste si tak mohli eklektik při Ceně prezidenta GCSB, Texas scramble, Praporkovou soutěž či letošní novinku Maraton dvojic.

Velká cena Borku 2020, Michaela Fabiánková, Vratislav Ryk
Podzim přinesl vážnost a ochlazení

K vážnějším turnajům jsme se vrátili opět na podzim. Koncem září poměřili své síly kmeti na tradičním Staroboleslaváku a své vítěze poznalo také Mistrovství GCSB ve hře na rány, na němž jsme mohli pozorovat úžasné výkony, především Tomáše Fialy a Michaely Fabiánkové. Říjen pak odhalil mistry GCSB ve hře na jamky, jimiž se stali Josef Weigl a Míša Fabiánková, která tím obhájila loňský double. Pomyslnou třešničkou na dortu byl úspěch našich čerstvých mistrů v Poháru Mistrů, když obsadili deváté místo v mužské a druhé místo v ženské kategorii.

Bohužel, podzim přinesl kromě úspěchů našich hráčů také opětovný lockdown, čímž se prakticky zmrazila golfová sezóna mnohem dříve, než přišel první opravdový mráz.

Staroboleslavák 2020
Konec dobrý všechno dobré

Ačkoliv netušíme, co nám nejbližší vývoj pandemie COVID-19 ještě přinese, ani jak se okolnosti budou vyvíjet příští rok, naopak moc dobře víme, že bez vás to rozhodně nepůjde. Jsme moc rádi, že nás v tomto těžkém období držíte nad vodou a tak nějak cítíme, že být členem klubu pro vás není jen pouhá formalita, či cesta k levnějšímu “nákupu”.

Chtěli bychom vám za to vše moc poděkovat a popřát Vám do nového roku jen to nejlepší, především zdraví a dobrou mysl. Už teď se moc těšíme, že s prvními teplejšími dny s vámi všemi zase potkáme.

A nezapomeňte, do 31. 12. 2020 máte šanci získat až 7 voucherů na hru zdarma!

PF2021 Váš Golf Club Stará Boleslav

Chcete si na sezonu 2020 ještě zavzpomínat?
Prohlédněte si fotografickou galerii z turnajů.

GALERIE TURNAJŮ 2020
Post Tags: